6 december 2021

Vikarierande sjuksköterska till Hermelinen vårdcentral

Vill du bli en av oss? Norrbottens nyaste vårdcentral har tagit form och vi har behov av en lagspelare som vill bidra med sina spetskompetenser.

Just vi söker vi en vikarierande sjuksköterska till gänget på vårdcentralen. Meriterande är erfarenhet av VAS och primärvård.

Vårdcentralen bedriver primärvård inom vårdval Norrbotten med mottagning, BVC, MVC, fysioterapi, arbetsterapeut och särskilt boende. Vi ingår även i den gemensamma jourverksamheten med Region Norrbotten och övrig privat primärvård i Luleå.

Du kommer att arbeta i nyrenoverade lokaler med drivna kollegor som bidrar till en god arbetsmiljö. Vi tar hand om varandra och är stolta över vår sammanhållning. Stor vikt läggs vid personliga egenskaper – vi vill att du ska trivas.

Placering i Luleå.
Tillträde 1/4 2022.
Ett års vikariat med möjlighet till förlängning.
Ansök senast 1 januari.

Vi ser fram emot att höra av dig!

Ansökan och frågor
Magnus Olivesten, verksamhetschef Hermelinen vårdcentral
magnus.olivesten@hermelinen.se
+46 70 55 27 358

Att jobba på Hermelinen
Vår vision är att vara ett hållbart företag och samhällsaktör som våra barn är stolta över. Genom att ständigt utveckla oss själva och våra produkter bidrar vi till ett bättre samhälle och friskare liv för våra kunder, oavsett var i livet de befinner sig.

Ambitionen med vår nya vårdcentral är att erbjuda ett vårdalternativ med hög kompetens, hög tillgänglighet och med en modern driftsform.

Vi ska erbjuda en arbetsplats där all personal har möjlighet att påverka och samtidigt jobba med det de är bäst på.

Trivs vår personal blir det också bra för patienterna!

Att driva en egen mottagning på Hermelinen - Jörgen Nilsson och Ingemar Nilsson
Att driva en egen mottagning på Hermelinen - Jörgen Nilsson och Ingemar Nilsson
21 mars 2025

Jörgen Nilsson, specialistläkare i kardiologi och Ingemar Nilsson, specialist i allmänmedicin...

Fysioterapeut med erfarenhet av träning sökes!
Fysioterapeut med erfarenhet av träning sökes!
21 mars 2025

Är du en engagerad och driven fysioterapeut med ett stort intresse för träning, rehabilitering...

Receptionschef till Hermelinen – en dynamisk roll i hjärtat av vår verksamhet
Receptionschef till Hermelinen – en dynamisk roll i hjärtat av vår verksamhet
19 mars 2025

Är du en serviceinriktad och strukturerad ledare med erfarenhet av att arbeta i en reception med...

By Formsmedjan. Powered by Yago