12 oktober 2023

Rosa Kväll!

Varje år i oktober är det internationella bröstcancermånaden. Cancerfondens Rosa Bandet-kampanj pågår under hela månaden med syfte att samla in pengar till forskning, sprida kunskap om cancer och att påverka beslutsfattare i viktiga frågor.
 
Vi på Hermelinen vill också vara med och bidra och det vill vi göra tillsammans med ER! 
 
 
Kom in och mys med oss i oktobermörkret- till förmån för Bröstcancerföreningen i Norrbotten! 
 
 
Kvällen börjar 18.00 och vi minglar i vår cafédel där vi bjuds på smått och gott och ett gäng härliga kvinnor från olika företag som presenterar sina produkter och tjänster. Flera återkommande utställare från tidigare år samt några nya ansikten, alla med lokal anknytning.

Vi välkomnar förstås också Bröstcancerföreningen som berättar om sin verkamhet och har med sig produkter man kan handla för att stötta verksamheten. 
 
Våra fysioterapeuter Rickard och Kristina kommer prata om Hermelinens cancerrehab tillsammans med en patient.
 
 Kvällen avrundas med Qigong kl 20.00 i bassängen tillsammans med vår Erika Fjellström, begränsat antal platser, så först i kvarn. 
 
 
Pris: 100 kr som oavkortat går till Bröstcancerföreningen i Norrbotten. 

Anmälan sker i vår reception där man också swishar beloppet direkt till föreningen. 
 
Begränsat antal platser!
 
Alla som deltar under kvällen får en lott och har chans att vinna fina priser från våra utställare under kvällen. 
 
 
Stort TACK till våra samarbetspartners som gör denna kväll möjlig:
 
Bröstcancerföreningen i Norrbotten
Cervera
Interflora
Rosenserien
Trend Café 
Norra bo
Kristina Berglund, näringsterapeut
Release
 
Kristina Wiggefors
Rickrad Carnerud
Erika Fjellström
BAM - Bättre arbetsmiljö
BAM - Bättre arbetsmiljö
6 maj 2025, 09:00-15:00

Skapa en bättre arbetsmiljö - och lyft din organisation till nästa nivå! En god och välfungerande...

Midsommarutmaning! - Sävast
Midsommarutmaning! - Sävast
13 maj 2025

  Utmana dig själv fram till midsommar och toppa formen inför sommaren, totalt 6...

Löpglädje & Styrka
Löpglädje & Styrka
3 juni 2025

LÖPGLÄDJE & STYRKA En löparkurs för dig som vill komma igång – och hålla igång! Vill du börja...

By Formsmedjan. Powered by Yago