
Spinn för livet!
Fredag 24 mars är det äntligen dags för Spinn för Livet igen!
Spinn för Livet arrangeras av Hermelinen Träning Luleå.
Genom åren har vi tillsammans med alla spinnare samlat in
över 2 miljoner kronor till olika projekt och organisationer.
Startskottet går kl. 12.00 fredag 24 mars och varje lags utmaning är att hålla igång en spinningcykel i 6 timmar. Samla ihop dina vänner, jobbarkompisar, grannar eller släktingar och bilda ett lag.
Nytt för i år. Det kommer att finnas tillgång till andra pass parallellt med spinningen för andra träningssugna som inte spinner eller för dig som vill kombinera ditt spinningpass med något annat.
Efter målgång kommer vi att ordna med After Spinning. Mer information om det kommer att komma efter anmälan.
Som anmälningsavgift betalar varje lag in ett valfritt belopp som oavkortat går till vår Hermelinenfonden.
Begränsat antal platser – först till kvarn gäller.
Hermelinenfonden
Hermelinen satsar på barn och ungas hälsa genom vår egna Hermelinenfonden – en fond som syftar till att stötta initiativ som ska öka välmående hos barn och unga.
Läs mer om Hermelinenfonden HÄR
Inbjudan med information om anmälan finns i länken nedan.
Ska du inte delta i Spinn för Livet men vill skänka ett bidrag till Hermelinenfonden går det bra att swisha till 123 443 08 56.
Tack för ditt stöd!

PT small group - Power Hour!
22 mars 2023POWER HOUR - En träningsgrupp för dig som vill få en riktig genomkörare för både styrka och...

Träning för "Gubbar"
23 mars 2023Nu startar vi upp en ny omgång av vår populära träningsgrupp Träning för "Gubbar"- en...